Co neříkat a naopak říkat svým dětem, abychom je zbytečně netraumatizovali.
Pokuste se obrátit velmi negativní sdělení ke svému dítěti v pozitivní zakončení. Vaše kritika nepramení přece ze zlomyslnosti a snahy ublížit, ale z vašeho strachu a úzkosti o budoucnost a vývoj vašeho dítěte. Není cílem v dítěti vyvolat vzdor a negativismus, ale chuť ke změně. Aby našlo tu pravou cestu jak změnit to, co má stereotypně navyklé, potřebují hlavně vaší pomoc a radu.
Zde je několik tipů, jak negativní dopad našeho sdělen alespoň trochu zmírnit a poradit dítěti, co dělat.
- Podívej se, jak vypadáš. – Vždy se musíš snažit zdůraznit své přednosti, jsi jedinečná.
- Jen si ještě dej ten zákusek. Co bys z toho života měla, když už by ses ani nenajedla. – Nemá smysl se celý život omezovat a zakazovat si, ale vždy se snaž pohlídat si svůj denní příjem v kJ.
- S těma tlustýma nohama musíš něco dělat. – Máme dispozice mít silnější stehna, proto se na ně musíme vhodnými cviky zaměřit, některé ti ukážu.
- Stále se jen láduješ jídlem, jak budeš vypadat. – S jídlem se musí mít člověk stále na pozoru, zaplatím ti kurz snižování nadváhy.
- Nejsi žádná krasavice, nemůžeš v životě čekat zázraky. – Není důležité, jak jsi krásná. Snaž se být vždy zajímavá a elegantní.
- Ty se snad ani nevdáš. – Přála bych ti najít si muže, se kterým budeš spokojená a šťastná.
- Co si o tobě budou lidi myslet. – Důležité je, jak se cítíš. Reakce okolí je vedlejší.
- Tohle jídlo nesmíš, je nezdravé a budeš po něm tlustá. – Není dobré si celý život zakazovat, ale dej pozor, abys nebyla otrokem své chuti k jídlu.